mentorka_2.png

Renata Grzonkowska

Doświadczenie zawodowe

Jestem absolwentką studiów ekonomicznych (SGH), specjalizacja Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne, równolegle Finanse i Bankowość, studiów podyplomowych „Studia Europejskie” (SGH), studiów podyplomowych „Wycena Nieruchomości” (Politechnika Warszawska), szkolenia specjalistycznego z zakresu nieruchomości komercyjnych CCIM. Posiadam ponad 20- letnie doświadczenie pracy w bankowości w ramach krajowych i międzynarodowych korporacji, m.in. Banku Pekao S.A. w zespole Finansowania Nieruchomości Komercyjnych. Aktualnie jestem dyrektorem ds. klienta korporacyjnego w departamencie Finansowania Nieruchomości Komercyjnych i Hoteli w Santander Bank.

Życie prywatne

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, mamą 4 dzieci w wieku 20, 19, 17 i 12 lat, otoczoną wspierająca Rodziną.

Pasje i dodatkowe umiejętności

Pasjonatka podróży, aktywna organizatorka spotkań towarzyskich i wyjazdów, licencjonowany przewodnik wycieczek zagranicznych, kolekcjonerka szczytów gór polskich. Uwielbiam książki historyczne i biograficzne, pasjonuję się teatrem, sztuką, podejmuję próby własnego malarstwa i fotografii. Projektuję biżuterię i kostiumy. Od wielu lat organizuję dziecięce przedstawienia teatralne. Pomagam potrzebującym w ramach różnych akcji charytatywnych.

Czym mogę się podzielić z uczestniczkami projektu?

Na bazie własnego doświadczenia z przyjemnością podzielę się wiedzą jak planować krótko i długo terminowo, ustalać priorytety; łączyć obowiązki domowe z wymaganiami pracodawcy, utrzymywać bilans między Rodziną – Pracą – Pasją; rozwiązywać konflikty, efektywnie komunikować, motywować, współpracować w grupie; skutecznie nawiązywać nowe i utrzymywać dotychczasowe relacje.

W procesie mentorskim nie ma gotowych odpowiedzi i zunifikowanych wskazówek. Decyzje każdy podejmuje indywidualne i musi to zrobić samodzielnie, co oczywiście niesie określone konsekwencje, jednak jest to niezbędne w procesie kształtowania własnej osobowości.

Niezwykle pomocnym może być w tym procesie wsparcie drugiego, czasami bardziej doświadczonego człowieka. Wspólna praca jest wymianą: dawaniem i braniem, więc wzbogaca obie osoby, dlatego, aby była ona efektywna, niezwykle ważnym jest wzajemne zaufanie, otwartość, konsekwencja i zaangażowanie.

Komentarz osobisty

Od Ciebie zależy jak będzie wyglądać Twoje życie. Każdy z nas ma talenty i ograniczenia, osiąga sukcesy i mierzy się z porażkami, ma okresy motywacji i demotywacji, ważne jest żeby celebrować sukcesy, przełamywać ograniczenia, wyciągać wnioski z niepowodzeń, dać sobie czas na przemyślenia, ale też sprawnie przechodzić do działania.

Mierz wysoko, planuj daleko, koncentruj się na celu, pracuj ciężko, żeby go osiągnąć i nie odpuszczaj. Kieruj się wartościami tak żeby być porządnym człowiekiem. Decyzje jakie podejmujemy kształtują każdego z nas ale też świat, który nas otacza. Ważne jest, żeby zostawiać po sobie dobro, bo dobro wraca, a świat choć w części staje się lepszy.