mentorka_4.png

Monika May-Maciejewska

Doświadczenie zawodowe

Z wykształcenia lekarz, z doświadczenia menager z 20- letnim doświadczeniem pracy w korporacjach międzynarodowych, głównie farmaceutycznych. Swoje doświadczenie zawodowe w sprzedaży i marketingu oraz zarządzaniu zdobywałam w międzynarodowych firmach farmaceutycznych (Eli Lilly, Fresenius Kabi, Baxter) i medycznych (3M). W ciągu ponad 9-letniej kariery w 3M poznałam specyfikę wyzwań zarówno na poziomie marketingu operacyjnego zarządzając zespołem specjalistów, jaki i odpowiedzialności związanej z funkcją korporacyjną, pełniąc funkcję Lidera ds. komercjalizacji nowych produktów. Miałam okazje doświadczyć całkowitego zmiany profilu odpowiedzialności w firmie i rozpoczynania rozwoju w nowych strukturach od stanowiska eksperta. Aktualnie łączę swoje wykształcenie medyczne z doświadczeniem marketingowym pełniąc obowiązki Dyrektora Medycznego CHC da regionu CEE i zarządzając międzynarodowym zespołem.
Jednocześnie realizuję swoje powołanie i pasję. Ukończyłam Akademię Psychologii Przywództwa oraz jestem Certyfikowanym Coachem EMCC w trakcie procesu międzynarodowej akredytacji. Posiadam certyfikat konsultanta DISC3D.

Życie prywatne

Żona, mama trójki dzieci (dorosłego syna i dwójki nastolatków). Rodzina zawsze była i jest dla mnie najważniejszym filarem.

Pasje i dodatkowe umiejętności

Moją pasją i misją jest pomoc ludziom w odkrywaniu i rozumieniu prawdziwego siebie żeby mogli lepiej rozmawiać, współpracować, budować relacje z innymi oraz z powodzeniem rozwijać w sposób zrównoważony karierę zawodową. Uwielbiam gotować i pielęgnować ognisko domowe rozwijając się również jako lider w tym obszarze. Wierzę, że od tworzenia środowiska dla rozwoju również w domu wpływamy na jakość przyszłych liderów i w ten sposób wpływamy na zmianę świata na lepsze.

Czym mogę się podzielić z uczestniczkami projektu?

Posiadam wiedzę i praktyczne umiejętności dotyczące przywództwa w zespole. Te umiejętności i wiedza doskonale sprawdzają się również w życiu rodzinnym i na każdym innym stanowisku w firmie. Znam specyfikę pracy w korporacjach z różnych punków widzenia i wiem jak budować swoją pozycję w zespole. Dzięki kompetencjom coachingowym umiem pomóc w odkryciu własnych mocnych stron i wartości, które powinny być podstawą do budowania swojej przyszłości. Moje mocne strony to umiejętność słuchania i słyszenia tego co nie oczywiste. Całkowita dyskrecja i nie ocenianie innych. Autentyczna chęć do dzielenia się wiedzą z pełną tolerancją na inny punkt widzenia. Cierpliwość i serdeczność w bezpośredniej komunikacji.

Jakie zasady przyświecać będą Twojej pracy z Mentee?

Szczerość, uczciwość, serdeczność i otwartość w komunikacji. Przede wszystkim jednak trzymanie się Celu wspólnej pracy. Efektem końcowym procesu ma być realizacja założeń i celów Mentee.

Komentarz osobisty

Towarzyszenie ludziom w dokonywaniu zmian i wyborów korzystnych dla nich jest moją pasją i misją. Uważam, że wchodząc w dorosłe życie powinniśmy być wyposażeni w takie umiejętności. To odkrycie całkiem zmieniło moje podejście do wychowywania dzieci i prowadzenia zespołu w firmie. Chcę się dzielić tą wiedzą !!!