luba_lidia.png

Lidia Jabłonowska – Luba

Doświadczenie zawodowe

Wiceprezes Zarządu mBanku. Od 17 lat członek zarządu w kilku bankach oraz firmie ubezpieczeniowej w Polsce i za granicą, odpowiedzialna za obszar finansów i ryzyka. Kilkukrotnie zmieniała zawód, doświadczenie zdobywała również w firmie audytorskiej oraz w bankowości inwestycyjnej. Absolwentka Matematyki na Uniwersytecie Gdańskim

Życie prywatne

Od 26 lat żona, stale wspierana w swoich pomysłach i działaniach przez męża, który dzisiaj jest ciężko chory, oraz mama 21-letniej studentki, tak różniącej się ode mnie, a z którą mam bardzo bliski i partnerski kontakt.

Pasje i dodatkowe umiejętności

Interesuję się etyką biznesu, głównie skutkami i przyczynami światowego kryzysu gospodarczego oraz tenisem – chętnie grywam i śledzę z trybun najlepsze mecze. Dawniej byłam zawodniczką i trenerką w klubie SKT Sopot.

Czym mogę się podzielić z uczestniczkami projektu?

Pomoc w rozwoju osoby ze wskazaniem na to, że można osiągnąć sukces zawodowy mierzony satysfakcją z wykonywanej pracy, przy zachowaniu swoich wartości i zasad oraz możliwość pomocy w znalezieniu mocnych stron mentee i budowaniu na nich.

Moje mocne strony to stymulowanie do stałych poszukiwań i akceptacji zmiany, bardzo dobra znajomość zasad pracy w korporacji, doświadczenie i umiejętność współpracy z osobami poszukującymi rozwoju, ale posiadającymi już pewne doświadczenie zawodowe.

Oczekiwania Mentora wobec uczestniczek projektu

Oczekuję dużego zaangażowania w zakresie naszej współpracy i inicjatywy przy organizacji spotkań. We współpracy jestem otwarta i szczera – im bardziej będzie ona odwzajemniona, tym lepsze będą efekty mentoringu.