ŚWIADECTWA

Dowiedź się jakie owoce przyniósł uczestniczkom minionych edycji udział w projekcie Busola czytając świadectwa na tej stronie! Jeśli sama masz przemyślenia po udziale w stoliku lub warsztacie, którymi chciałabyś się podzielić prosimy, napisz do nas.

 

Piosenka, którą Iwona, uczestniczka IV Edycji nagrała ze swoją mentorką Anią Saczuk.

47379758_1629637147136601_3609224605543170048_o.jpg
Nauczyłam się, od mojej mentorki, że czasem warto dać sobie czas, szczególnie jeśli nie jest się pewnym, w którą stronę zmierzać. Co więcej, zyskałam na pewności siebie, utwierdziłam się w przekonaniu jak ważne jest to, żeby dawać z siebie 100 % w projektach w których bierze się udział, jak radzić sobie z krytyką, o co w życiu dbać, że warto szukać pomocy, prosić i pytać i wiele wiele innych :)
— Ania K, uczestniczka IV Edycji (także ment. indywidualnego)
Dzięki udziale w mentoringu indywidualnym Busola zrozumiałam, że żeby odpowiednio pokierować moją karierą zawodową muszę najpierw lepiej poznać siebie. Kluczowe jest ustalenie tego, jakie są moje wartości, co mnie motywuje, co oznacza dla mnie sukces, jakie cele chciałabym osiągnąć i jak to wszystko mądrze połączyć. Polecam serdecznie!”
— - Ania B, uczestniczka mentoringu indywidualnego IV Edycji
Chciałam podzielić się moją refleksją i wydarzeniami po ostatnim spotkaniu „Busoli”. Brałam udział w dyskusji 3. Step by step – czyli jak zaplanować rozwój kariery i sięgnąć po wymarzone stanowisko . Do dziś jestem po wielkim wrażeniem odwagi i postawy Pań Mentorek, które dzieliły się barwnymi historiami swoich ścieżek kariery, które okazały się być w większości nieprzewidywalne. Kluczem do sukcesu okazują się ponadczasowe – pracowitość, elastyczność i otwartość. Nie bez znaczenia jest też śledzenie najnowszych trendów nauki i biznesu – po to, by nie „przespać” momentu, w którym należałoby zmienić branżę i nie dotkną nas problem „wymierania” zawodu, czy kwalifikacji nieprzystających do realiów. Traktuję to jako wielką motywację to bycia uważną i do ustawicznego rozwoju.

Drugą poruszoną istotną dla mnie kwestią było przeplatanie się życia zawodowego i rodzinnego (macierzyństwa). U progu zakładania swojej rodziny, Panie Mentorki, dzieląc się swoimi doświadczeniami, przekonały mnie, że jest możliwe osiągnięcie sukcesu i satysfakcji w każdej ze sfer. Zachęcały, by odważnie podejmować tak decyzje zawodowe jak i rodzinne, podkreślając mocno wybór partnera życiowego, jako istotnego wsparcia w realizacji wspomnianych celów. Pomyślałam sobie też, że spełniona zawodowo mama, to także wspaniały kapitał i przykład dla dziecka!

Trzeci poruszony wątek, który mocno biorę sobie do serca, to kobiecy styl zarządzania. Panie zachęcały, by nie naśladować w tym mężczyzn, podkreślając walory sposobu pracy kobiet i podnosząc jego rolę i wagę dla osiągnięcia balansu w miejscu pracy, a nawet społeczeństwie.

Jestem niezwykle szczęśliwa i wdzięczna, że mam możliwość spotykać tak inspirujące postaci. Przyznaję, że spotkania Busoli pomogły mi wielokrotnie w moim rozwoju zawodowym, jak: przede wszystkim awans, a także odważnym forsowaniu swoich pomysłów czy przeprowadzeniu kilku rozmów z kategorii „trudnych”. Zachęcam mocno dziewczyny do udziału!

Kobiety, jesteśmy niesamowite!
— Kinga, uczestniczka III i IV Edycji